Ma reggel arra lehettünk figyelmesek a Metropol ingyenes számának olvasása közben, hogy szó esik benne A Hobbitról, és annak költségeiről.

Peter Jackson A Gyűrűk Ura és A Hobbit rendezője 266 napot töltött új film trilógiájának leforgatásával. Ezen forgatás során háromdimenziós technikát alkalmaztak. A film utolsó képkockáit már tavaly felvették, de idén újabb, két hónapos utóforgatást iktattak be, hogy a rajongók és a kalandra vágyakozók számára még izgalmasabbá és életerősebbé tegyék a történetből még hátralévő két "fejezetet".

Új-Zélandon a hétvégén közölték a hírt, miszerint a "három filmre" ez év március havának első napjáig összesen 561 millió USD dollárt költöttek el (nagyjából 120 milliárd forintot) - nem rossz, ugye? Persze ez az összeg már rég megtérült, hiszen a tavaly decemberben világszerte bemutatásra kerülő első fejezet A Hobbit - Váratlan utazás meglehetősen nagy árbevételt ért el, több mint egymilliárd dollárt!
A Hobbit a világ legdrágább olyan filmjei közé tartozik, amelyeknek két vagy három epizódját egyidejűleg forgatták le.

A hobbit költségeit jelentősen megemelte, hogy térhatású technikával forgatták, és a tisztább kép érdekében a megszokott, másodpercenként 24 képkocka helyett 48 képkockás sebességgel.
A trilógia második része, A hobbit - Smaug pusztasága december 12-én debütál a magyar mozikban, a befejező epizódot (The Hobbit: There And Back Again) pedig 2014 decemberében láthatják a nézők
Érdekességek:
A Karib Tenger Kalózai - A világ végén című része 300 millió dollárba, a vele együtt felvett Holtak kincse című epizóddal együtt a produkció teljes összege 450-525 millió dollárra rúgott. A Star Wars (Csillagok Háborúja) előzménytrilógiája 343 millió dollárjába került a rendezőnek.
Na és persze, ahogy azt nagyon jól tudjuk A Gyűrűk Ura trilógia összeforgatási költsége 281 millió dollár volt. Tehát, ha figyelembe vesszük azt, hogy A Hobbit trilógia, kétszer!! annyiba került, mint az előtte leforgatott utótörténete, akkor felmerül a kérdés, hogy mégis miként lehet ez?

Ez azért van és lehet így, mert A Hobbit modernebb technikával készült el, és Peternek nem volt úgy megkötve a keze a költségvetést tekintve, mint A Gyűrűk Ura leforgatásánál, melyre első felindulásból csak 75 millió dollárt tudtak volna szánni, és két részes lett volna. Később kiderült, hogy ennek az összegnek a kétszeresére volna szükség a két epizód leforgatásához, ezt az összeget azonban Peter Jackson nem tudta volna sehonnan sem előteremteni, de - az ő és a mi szerencsékre legyen mondva - ekkor rátalált a New Line Cinema. Így a probléma megoldódott, és elkezdődhetett A Gyűrűk Ura immár három fejezetének leforgatása.