Üdvözlünk a Lothlorien.gp oldalon! A témája a méltán népszerű és közismert J.R.R. TolkienGyűrűk Ura világa. Egyaránt foglalkozik a Hobbit és Gyűrűk Ura könyvekkel és Peter Jackson által rendezett filmjeivel. Az oldal 2011.09.22.-én nyitott, egyazon napon mikor Zsákos Bilbó és Zsákos Frodó ünnepli születésnapját. Nézz körbe, ismerd meg a filmek és könyvek világát!
Tolkien- és Peter Jackson-rajongók figyelem: most remek hobbitos ajándékokra tehettek szert. Öt szerencsés játékos egy-egy fekete, A hobbit-logóval ellátott baseball-sapkát, egy-egy fekete, A hobbit-logós rövid ujjú pólót és egy-egy barna, A hobbit-logós vászon oldaltáskát nyerhet.
Ha szeretnél A hobbit-logóval díszített baseball-sapkát, pólót és oldaltáskát nyerni, nem kell mást tenned, mint megválaszolni az alábbi kérdést, s a helyes választ a lakcímeddel együtt elküldeni a filmklub@origo.hu címre. A levél tárgya "A hobbit-játék" legyen, egy olvasó csak egy választ küldhet be.
Hogyan közlekedik Radagast a filmben?
A) sasok hátán
B) busszal
C) nyulak húzta szánnal
A helyes megfejtést beküldők közül 5 játékost sorsolunk ki, akik egy-egy hobbitos baseball-sapkát, pólót és oldaltáskát nyernek.
A játék egyfordulós, ideje: 2013. január 8. - január 20. A sorsolásra 2013. január 21-én kerül sor. A játékban az [origo] Zrt. munkatársai nem vehetnek részt, a nyerteseket e-mailben értesítjük.
Amennyiben kérdés merült volna fel benned a játékkal kapcsolatban, azt itt felteheted.
A hobbit sorozat forgatása közben a hírek szerint szinte az összes stábtag megfordult a Gandalfot játszó színész ideiglenes otthonában.
Sir Ian Mckellen lett A hobbit sorozat stábjában a „társasági élet királya”, miután az Új-zélandi forgatás alatt rendszeresen tartott összejöveteleket ideiglenes otthonában. A híresség így vált a csapat munkán kívüli életének fő mozgatórugójává.
A veterán színész, aki a sorozatban Gandalfot formálja meg, csakúgy, mint A Gyűrűk Ura trilógiában, úgy érezte, hogy neki kell magára vállalnia a stáb összekovácsolását. Ezért kezdett bulikat rendezni a munkatársaknak a 18 hónapos forgatás alatt. Kollégája, a címszereplő, Martin Freeman elismerte, hogy nagyon hálás volt, amiért ezekre a partikra őt is elcsalták – „Csodálatos dolog, ha van alkalmad rendesen megismerni a többi embert. Én otthonülő típus vagyok, aki csak feltesz egy DVD-t és iszik egy sört. De McKellen volt a társasági élet királya. Hosszú éjszakák Gandalf házában: ebből elég sok volt!”
De nem a brit színész ez egyetlen, aki ilyen feladatokat vesz magára, ugyanezt csinálta Russell Crowe A nyomorultak stábjában. Az ausztrál rendszeresen tartott ivászatokat, ahol a film sztárjai, Anne Hathaway, Hugh Jackman és Amanda Seyfried felszabadultan énekelhettek egymás előtt, ezzel segítve a musical mindennapi munkálatait.
Az év utolsó hétvégéjén tódultak a magyarok a mozikba: a tíz legnépszerűbb filmre összesen majdnem 260 ezer jegyet adtak el az országban, ami kiugróan magas szám. A második hete műsoron levő Pi élete és a harmadik hete játszott A hobbit dominálta a mozikat: előbbire 75 887-en, utóbbira 73 770-en váltottak jegyet.
A most bemutatott A nyomorultak-musical is jól indult: 40 moziban 28 370 nézőt szerzett. A Richard Gere főszereplésével készült Végzetes hazugságok-ra 25 moziban 12 828-an ültek be, és nem startolt rosszul a Lánybúcsú sem, ami 10 moziban gyűjtött 7984 látogatót. A Volt egy tánc és a Rúzs, reptér, satöbbi című filmről csak fővárosi adatok érkeztek: előbbit 5 moziban 969-en látták, utóbbira 1 moziban 479-en voltak kíváncsiak.
A tízes magyarországi nézettségi toplista (zárójelben a hétvégi országos nézettség és az eddigi össznézettség):
1. Pi élete (75 887 / 132 480)
2. A hobbit - Váratlan utazás (73 770 / 267 370)
3. A nyomorultak (28 370 / 28 370)
4. Az öt legenda (25 133 / 139 763)
5. Nejem, nőm, csajom (16 225 / 30 114)
6. Végzetes hazugságok (12 828 / 12 828)
7. Felhőatlasz (8406 / 101 848)
8. Lánybúcsú (7984 / 7984)
9. Alkonyat - Hajnalhasadás II. rész (6108 / 306 297)
10. Skyfall (4648 / 397 948)
Ma ünnepelné J.R.R.Tolkien a 121. születésnapját, melyet a Magyar Tolkien Társaság méltóképpen meg is ünnepli majd:
"J.R.R. Tolkien angol író és mítoszteremtő születésének 121-ik évfordulóját filmbemutatóval és egész napos rendezvénnyel ünnepli a Magyar Tolkien Társaság január 5-én a Corvin moziban.
J.R.R. Tolkien életművének legismertebb része A Gyűrűk Ura és A hobbit című kötet, amely a 20. század legnagyobb példányszámban eladott regényei között szerepel és évek óta Magyarországon is az eladási listák vezető helyeit foglalja el.
A egész napos rendezvény programjai főként a nemrég bemutatott, A hobbit című kötetből készült filmtrilógia első részéhez kapcsolódnak. Három teremben folyamatosan vetítik A hobbit: Egy váratlan utazás című új alkotást - közölte a Magyar Tolkien Társaság az MTI-vel.
Beszélnek majd az új film forgatásáról, jelmezeiről, díszletéről és trükkjeiről, az ismeretterjesztő előadáson pedig a tolkieni mitológia részleteiről valamint hátteréről tudhatnak meg többet a rajongók és az érdeklődők. A filmvetítéseken kiegészítő anyagokat - többek között - rajongói werkfilmeket mutatnak be.
A gyermek-és családi programokon játékokkal, kézműves foglalkozásokkal és mesemondással várják a kicsiket. Az új film képes meseváltozatát pedig a kisebbek is megnézhetik.
Emellett a filmekhez kötődő számítógépes, társas-és szerepjátékok lesznek valamint fegyvereket, kellékeket és jelmezeket bemutató kiállítás és jelmezes felvonulás is várja a látogatókat.
Este a társaság kórusa lép fel Tolkien szövegű dalokkal, a fő produkció pedig a társaság színjátszó csoportjának egyfelvonásos drámája lesz. Tolkien által ihletett táncukkal a társaság táncosai Középfölde, a történet színhelyének hangulatát és szépségét idézik fel.
Az író műveihez kapcsolódó, Magyarországon forgalmazott számítógépes- társas-, kártya- és szerepjátékokból lesz bemutató, vásár és a magyar nyelvterületen elérhető könyvekből, DVD-ből, CD-ből, játékokból és poszterekből is válogathatnak az érdeklődők.
Tolkien életművének adaptációi közül a legismertebb, a Peter Jackson által rendezett A Gyűrűk Ura című filmtrilógia, amelyet összesen 17 Oscar-díjjal jutalmaztak.
Magyarországon A Gyűrűk Ura című regényből az első kiadás óta mintegy 150 ezer, Tolkien más műveivel együtt pedig több mint 200 ezer példányt adtak el, a filmre pedig csaknem két és fél millió mozijegyet vásároltak a nézők."
A Denny's amerikai gyorsétteremlánc leszerződött a Hobbit-film mögött álló Warner Brothersszel, és a film felvezető reklámkampányának részeként az éttermeiben hivatalos Hobbit-menüt, és a filmhez kapcsolódó, tradicionális középföldei ételeknek kikiáltott fogásokat mutatott be.
A dolog valahol logikus, hiszen a könyvekből és a filmekből is tudjuk, hogy a hobbitok imádnak enni, és a diétájuk napi hét étkezést (reggeli, második reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, estebéd és vacsora) ír elő, a Denny's menüjének elemei mégis elég bizarrak és viccesek lettek. Elég csak megemlíteni a Gyűrű Hamburgerét, ahol a regénybeli hírhedt varázsgyűrűt természetesen rántott hagymakarika helyettesíti, rögtön három, amiből arra következtethetünk, hogy ez a tünde királyok szendvicse, a legenda szerint ők kaptak ugyanis hármat a hatalom gyűrűiből.
Több se kellett az online mémgyár népművészeinek, akik a Something Awful fórumának felhívására továbbgondolták a filmben rejlő marketinges lehetőségeket, és tucatnyi keresztpromóció lehetőségét vázolták fel. Mivel az internet népének Peter Jackson, és a Warner mostanában eléggé a begyében van (a trilógiává bővített Hobbit miatt, amiért sokan a hollywoodi pénzéhséget teszik felelőssé), a folklór nem bánt kesztyűs kézzel a hobbitokkal, Gandalffal és Szauronnal.
Az altesti humor dominálja a munkákat, a filmek hősei hashajtót, vécépapírt és potencianövelőt hirdetnek. A legjobban sikerül darab eddig talán az a videó, amiben a Gandalf ruháit mosó hölgy dicséri az új mosóporát, és kiderül az is, hogy a tisztító hatás miatt lett a könyv elején még szürke mágusként emlegetett varázslóból fehér, a gonosszá vált Szarumán helyének átvétele, meg a balroggal vívott párbaj utáni lelki megtisztulás csak mellébeszélés.
(a cikk dec. 21.-ei, így nem viseli már aktualitását, de azért jó tudni róla)
A hobbit trilógiában is szereplő Oscar-díjas hollywoodi sztár és családja egy belvárosi étteremben tűnt fel.
Cate Blanchettre és társaságára egy külsős kollégánk figyelt fel a Kádár étkezdében péntek délután. Az elbűvölő színésznő férjével, három fiával és Ascher Tamással ebédelt. Töltött káposztát ettek, amit málnaszörppel öblítettek le.
A család baráti látogatásra érkezett a rendezőhöz. Cate Blanchett ugyanis már többször dolgozott együtt Ascher Tamással. Nagy sikerű Csehov-rendezésében, a Ványa bácsiban játszott a Sydney Theatre Company tolmácsolásában. (A színház művészeti vezetői Cate Blanchett és férje, Andrew Upton) A 2010-ben bemutatott előadást idén a New York-i Lincoln Centerben megrendezett színházi fesztiválon láthatták az érdeklődők.
Interjút nem adott a Tolkien-adaptációkban Galadrielt, a tündekirálynőt alakító színésznő, fiai azonban annyit elárultak, hogy nagyon ízlett nekik a magyaros ebéd.
Tavaly majdnem 200 millió dollárt vágott zsebre Tyler Perry, aki jövőre egyik új filmjével Peter Jackson új Hobbit-mozija ellen vonul. Merész húzásnak tűnik.
A Lionsgate bejelentette, hogy Tyler Perry legújabb rendezését, a Tyler Perry's A Madea Christmast 2013. december 13-án fogják bemutatni az amerikai mozikban. Ez azt is jelenti, hogy míg idén egy másik filmet sem mertek azon a napon bemutatni, amikor Peter Jackson Hobbit-filmje is mozikba kerül, jövőre A hobbit: Smaug pusztaságának (The Hobbit: The Desolation of Smaug) valamilyen szinten egy konkurenciával is meg kell küzdenie a dollárokért.
Persze Perry filmje és a fantasy elvileg teljesen más célközönségre van szabva, azonban nem szabad figyelmen hagyni, hogy a rendező részéről Madea karakterének szerepeltetése mindig jókora közönséget szokott vonzani a bemutatók hétvégéjén. A 2006-os Tyler Perry's Madea's Family Reunion 30, a 2009-es Tyler Perry's Madea Goes to Jail 41, míg a tavalyi és az idei Tyler Perry's Madea's Big Happy Family és Tyler Perry's Madea's Witness Protection 25-25 millió dolláros első hétvégét produkált, ami a 10-20 milliós gyártási költséghez képest nagyszerűnek mondható.
A Tyler Perry's A Madea Christmasnek még nincs meg a szereposztása, de a története természetesen ismert, hiszen akárcsak a író/rendező/producer/főszereplő többi Madea-filmje, ez is Perry korábbi színdarabjára épül. Filmjeivel, sorozataival és színdarabjaival Hollywood tavaly és idén is legtöbbet kereső filmese szokás szerint egy második rendezéssel is jelentkezni fog 2013-ban, ez a Tyler Perry's Temptation: Confessions of a Marriage Counselor lesz, mely március 29-től lesz látható Amerikában. (Arról nem is beszélve, hogy az OWN csatorna két új tévésorozatot is berendelt tőle a következő naptári évre.)
A Locus Online jóvoltából összeállt négy terjedelmes toplista fantasy és scifi könyvekből, 20. illetve 21. századi szerzeményekről. Természetesen így J.R.R.Tolkien se maradhatott ki a 20. századi fantasy kategóriából, s nem csak a becses első helyet, hanem számos más helyezés birtokosa lett műveivel. A honlapon szavazni lehetett a múlt hónapban, a zárójeles évszám után - mely a mű megírásának idejét jelenti természetesen -, a szavazatok számát láthatjátok. Íme a lista:
1 Tolkien, J. R. R. : The Lord of the Rings (1955) 5675 340
2 Martin, George R. R. : A Game of Thrones (1996) 2182 149 3 Tolkien, J. R. R. : The Hobbit (1937) 2040 138
4 Le Guin, Ursula K. : A Wizard of Earthsea (1968) 1613 113
5 Zelazny, Roger : Nine Princes in Amber (1970) 971 70
6 Lewis, C. S. : The Lion, the Witch and the Wardrobe (1950) 821 58
7 Mieville, China : Perdido Street Station (2000) 757 54
8 Rowling, J. K. : Harry Potter and the Philosopher's Stone (1997) 657 49
9 Crowley, John : Little, Big (1981) 645 41
10 Adams, Richard : Watership Down (1972) 632 46
11 Goldman, William : The Princess Bride (1973) 604 46
12 Martin, George R. R. : A Storm of Swords (2000) 602 43
13 Beagle, Peter S. : The Last Unicorn (1968) 597 45
14 White, T. H. : The Once and Future King (1958) 589 46
15 Pratchett, Terry (& Gaiman, Neil) : Good Omens (1990) 523 38
16 Kay, Guy Gavriel : Tigana (1990) 522 38
17 Gaiman, Neil : Neverwhere (1996) 509 38
18 Wolfe, Gene : The Book of the New Sun (1983) 494 35
19 Vance, Jack : The Dying Earth (1950) 457 31
20 Bulgakov, Mikhail : The Master and Margarita (1967) 442 29
21 Rowling, J. K. : Harry Potter and the Goblet of Fire (2000) 440 33 22 Tolkien, J. R. R. : The Silmarillion (1977) 433 32
23 Leiber, Fritz : The Swords of Lankhmar (1968) 425 30
24 Jordan, Robert : The Eye of the World (1990) 423 29
25 Donaldson, Stephen R. : Lord Foul's Bane (1977) 416 32
26 Bradbury, Ray : Something Wicked This Way Comes (1962) 411 30
27 Peake, Mervyn : Gormenghast (1950) 410 29
28 Rowling, J. K. : Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (1999) 406 32
29 Powers, Tim : The Anubis Gates (1983) 403 29
30 Martin, George R. R. : A Clash of Kings (1998) 381 26
31 Bradley, Marion Zimmer : The Mists of Avalon (1983) 368 28
32 Hobb, Robin : Assassin's Apprentice (1995) 367 27
33 Pratchett, Terry : The Colour of Magic (1983) 359 27
34 Holdstock, Robert : Mythago Wood (1984) 326 25
35 King, Stephen : The Stand (1978) 316 22
36* L'Engle, Madeleine : A Wrinkle in Time (1962) 310 23
36* Pratchett, Terry : Small Gods (1992) 310 23
38 Ende, Michael : The Neverending Story (1983) 291 23
39 Peake, Mervyn : Titus Groan (1946) 287 20
40 Howard, Robert E. : Conan the Barbarian (1950) 283 20
41 McCaffrey, Anne : Dragonflight (1968) 281 22
42 Orwell : George : Animal Farm (1945) 279 20
43 Feist, Raymond E. : Magician (1982) 274 21
44 Silverberg, Robert : Lord Valentine's Castle (1980) 261 20
45 Lovecraft, H. P. : At the Mountains of Madness (1936) 249 20
46 Swanwick, Michael : The Iron Dragon's Daughter (1993) 247 18
47 King, Stephen : The Shining (1977) 238 18
48 Garcia Marquez, Gabriel : One Hundred Years of Solitude (1970) 223 16
49 Saint-Exupery, Antoine de : The Little Prince (1943) 217 16
50 Hughart, Barry : Bridge of Birds (1984) 213 16
Azokra a hírekre, hogy megcsappant A hobbit - Váratlan utazás bevétele, bejelentették, hogy a film átlépte az 500 millió dolláros bevételi küszöböt a nemzetközi kasszáknál. December 27-éig bezárólag a J.R.R. Tolkien regényén alapuló adaptáció eddig 179,7 millió dollárt hozott az amerikai mozipénztáraknál.
Amerikában a film tíz napos bevétele 149,9 millió dollár lett, ami jócskán elmaradt A király visszatér és a Két torony 191, illetve 168 milliós indításától, így arról szóltak a hírek, hogy megcsappant a nézettsége a filmnek. Közben a nemzetközi szereplésről pozitív hírt tett közzé a gyártócsapat (Toby Emmerich a New Line Cinema elnöke, Gary Barber, az MGM ügyvezető igazgatója, Dan Fellman a Warner Brothers hazai terjesztésért, valamint Veronika Kwan Vandenberg, a Warner nemzetközi terjesztésért felelős elnöke): a film elérte az 523,7 milliót, vagyis 344 millió dollárt hozott nem hazai piacon.
Jól nyitott Magyarországon is a film, azonban a második hétvégére itthon 39 százalékkal csökkent a látogatottsága. A Fórum Hungary forgalmazó aggódhat, hogy átlépi-e az 500 ezer nézős határt.